Willa Elżbiecina została wzniesiona w 1912 roku w technologii drewnianej ścian wieńcowych. Zgodnie z opinią konserwatorską dr hab. Zbigniewa Moździerza willa „Elżbiecina” reprezentowała styl zakopiański z ostatniej fazy jego rozwoju. W latach międzywojennych budynek stanowił własność Wojciecha Korfantego, przywódcy II i III powstania śląskiego. Ze względu na wartości architektoniczne, artystyczne i historyczne „Elżbiecina” współtworzyła dziedzictwo architektury regionalnej Zakopanego.
Celem rewitalizacji willi „Elżbiecina” jest kontynuacja idei regionalizmu w architekturze, stanowiącą wysoką wartość kulturową Zakopanego. Istotę tej rewitalizacji stanowi powiązanie wartości tradycji i dziedzictwa kulturowego z nowoczesnością i innowacyjnością.
Powyższa idea pozwoliła wyznaczyć metodę jej realizacji. Istniejący budynek „Elżbiecina” znajdował się w złym stanie technicznym Projekt zakładał przebudowę konserwatorską, rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku, wraz ze zmianą funkcji i dostosowaniem jej do nowych potrzeb rezydencji z apartamentami do wynajęcia. Zachowano fragmenty oryginalnych ścian, stare płazy zostały odczyszczone metodą piaskowania, odbudowano również zabytkowe piece kaflowe. Wszystkie elementy i detale drewniane zostały odtworzone dokładnie na wzór oryginalnych, z użyciem drewna modrzewiowego.
Pomimo rozbudowy i nadbudowy obiektu, jego powiększenia w stosunku do pierwowzoru, zachował on charakter formy obiektu istniejącego, opierając się ściśle na założeniach klasycznego stylu zakopiańskiego.
Uzupełnieniem funkcjonalnym rezydencji „Elżbiecina” jest wolnostojący, parterowy budynek rekreacyjny, przeznaczony na SPA. Obiekt ten pomimo odmiennej funkcji i proporcji bryły zachowuje charakter opisanego wyżej podstawowego budynku, nawiązując do stylu zakopiańskiego.
Zgodnie z ideą projektu kompleksowa rewitalizacja poza kontynuacją dziedzictwa kulturowego powinna zawierać innowacyjne rozwiązania technologiczne. W tym celu Inwestor wyposażył willę „Elżbiecina” oraz budynek rekreacyjny SPA w zaawansowany system zarządzania budynkiem.Ta zintegrowana technologia ta służy do sterowania, sygnalizacji, regulacji i sprawowania nadzoru nad urządzeniami zainstalowanymi w „inteligentnym budynku”.